Hakkımda

Fotoğrafçılıkla yoğun olarak son beş senedir ilgileniyorum. Fotoğraf çekerken, fotoğraf makinesini elime  ilk aldığım günkü heyecanı hala aynı şekilde hissediyorum. Ve her geçen gün daha çok seviyorum.

Doğaya ve renklerine bayılıyorum. Etrafımda gördüğüm güzelliklere ve estetiğe de… Gece ışıklarına, sudaki yansımalara da… Kısacası gördüğüm güzellikleri fotoğraflamayı çok seviyorum.

Daha çok, uzun pozlama, manzara fotoğrafçılığı, gece fotoğrafçılığı, sokak ve yaşam fotoğrafçılığı ve time lapse alanlarına ilgi duyuyorum ve çalışmalarımı ağırlıklı olarak bu konular üzerinde yapıyorum.

Fotoğrafa olan tutkumu fark etmem 2013 yılında İleri Fotoğrafçılık Atölyelesini tamamlamam ile oldu. Bu tarihten beri özellikle manzara ve uzun pozlama ve kendi gözümden İstanbul çalışmalarından bir portföy oluşturmaya başladım.

2013-2015 yılları arasında İleri Photoshop, Kompozisyon, Nikon ve Canon Makineleri İleri Kullanım Teknikleri ve 2017 yılında da Uygulamalı Işık-Gölge ve Sokak Fotoğrafçılığı (Paris, Prag, Dubrovnik) Atölyelerini tamamladım.

2016 ylından beri Photofocus Fotoğraf Eğitim Merkezinde eğitmen olarak da çalışmalarıma devam ediyorum. Bunun yanında  Photofocus Fotoğraf Merkezi’nin websitesinde fotoğraf teknikleri ve kendi fotoğrafçılık birikimim üzerine blog yazıları yazıyorum.

Halen, kendi çalışmalarıma ek olarak biri manzara, ikisi sokak, diğeri de fine art fotoğrafçılık olmak üzere, yeni dört ayrı grup fotoğraf projesi üzerinde çalışıyorum.

2018 yılında NewYork Fine Art Expo ve ArtAnka Uluslararası Çağdaş Sanat Fuarına bağımsız solo fotoğrafçı olarak katılacağım.

Çeşitli fotoğraf gösterilerim, karma sergilere katılımım ve sosyal medya üzerinden açılan çeşitli yarışmalarda ödüllerim bulunuyor.

Profesyonel yaşantımı tam zamanlı olarak sürdürüyorum ve birkaç yıldır bir yenilenebilir enerji üretim şirketinin üst düzey yöneticiliğini yapıyorum. Ayrıca yapılandırılmış finansman ve yenilenebilir enerji finansmanı konusunda danışmanlık hizmeti de veriyorum. Bunun öncesinde bankacılık sektöründe 20 yıllık bir süre yöneticilik pozisyonlarında çalıştım.

1971 yılında İzmir’de doğdum. Bilkent Üniversitesi 1993 yılında MBA (İşletme Yüksek Lisans) ve 1991 yılında Endüstri Mühendisliği bölümlerinden mezun oldum. London Business School’da Üst Düzey Yönetici Sertifika Programını tamamladım. Çok iyi derecede İngilizce, orta derecede Fransızca biliyorum.